Rüstem Umerov: Rusya'yı, Nariman Celal ile tüm Kırım Tatarlarını serbest bırakmaya çağırıyoruz

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Eylül 2021, 14:43
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Eylül 2021, 14:43

Rusya’nın Kıyiv Büyükelçiliği önünde, Rus işgalci güçlerin 3-4 Eylül’de, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı Nariman Celal de dahil olmak üzere alıkoyduğu 5 Kırım Tatarı için, KTMM önderliğinde protesto gerçekleştirildi. Ukrayna Milletvekili, Kırım Tatar Milli Kurultayı delegesi Rüstem Umerov, protestoya ilişkin “Rusya’yı KTMM Başkan Yardımcısı Nariman Celal’i ve tüm Kırım Tatarlarını serbest bırakmaya çağırıyoruz.” dedi.

Rus işgalci güçlerin 3-4 Eylül’de, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı Nariman Celal de dahil olmak üzere alıkoyduğu 5 Kırım Tatarı için ve Rusya’nın sistematik baskılarına karşı, bugün saat 12.00’de, Rusya’nın Kıyiv Büyükelçiliği önünde Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) önderliğinde protesto gerçekleştirildi. Ukrayna Milletvekili, Kırım Tatar Milli Kurultayı delegesi Rüstem Umerov, bugün Twitterdan protestoya ilişkin paylaşımında bugün Kıyiv’de Rusya Büyükelçiliği önünde yeni alıkonulan Kırım Tatarlarını desteklemek için bir araya geldiklerini duyurdu.

RÜSTEM UMEROV: RUSYA BİR KEZ DAHA GERÇEK YÜZÜNÜ GÖSTERDİ

Umerov, “Dün Kremlin bir kez daha dünyaya işgalci ve saldırganlığıyla gerçek yüzünü gösterdi. Rusya’yı KTMM Başkan Yardımcısı Nariman Celal’in yanı sıra diğer Kırım Tatarları; Eldar Odamanov’u, Aziz Ahtemov’u, Aziz Ahtemov’u, Şevket Useinov’u ve Rusya tarafından yasadışı olarak alıkonulan yüzlerce kişiyi serbest bırakmaya çağırıyoruz.” dedi.