logo qha

Kırım'da yeni 25 koronavirüs vakası

22 Haziran 2020, 18:39

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da 20-21 Haziran tarihlerinde 25 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edildi.

İşgalci yönetimden yapılan açıklamaya göre, vakalardan 7’si Akyar’a (Sivastopol) inşaatta çalışmak için gelen ve öz tecritte tutulan inşaat çalışanlarında tespit edildi. 

Ayrıca son bir gün içinde koronavirüs nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

SALGININ BAŞINDAN BU YANA KORONAVİRÜSTEN 24 KİŞİ ÖLDÜ

İşgalci yönetimin verilerine göre, salgının başından bu yana Kırım’da toplamda 820 koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edildi. Ayrıca 3’ü Akyar’da olmak üzere 24 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti ve 569 kişi iyileşti.

İşgalciler, yarımadada Kovid-19’un tespit edildiği 191 kişinin şu an tedavi gördüğünü ve bunlardan 12’sinin ağır durumda olduğunu bildirdi. Ayrıca Kırım’da 2 bin 109 kendi evlerinde ve 300’ü hastanede olmak üzere doktorların kontrolü altında 3 bin 349 kişinin bulunduğunu ifade edildi.

CEZA KALDIRILDIĞI İÇİN KİMSE MASKE TAKMIYOR

1 Haziran’dan itibaren Kırım’da bir çok şirket normal çalışma düzenine geri döndü. Maske rejimi uygulanıyor ancak dışarıda maskesiz gezenler cezalandırılmıyor. İşgalcilerin maskesiz gezenler için uygulanan cezayı kaldırma kararı nedeniyle insanlar artık kalabalık yerlerde bile maske takmıyor.


Kırım
KORONAVİRÜS
Bunlara da bakın: