Kırım'da koronavirüs vaka ve vefat sayısında yeni rekor!

Haberler
Anife Bilal
28 Ekim 2021, 14:07
Anife Bilal
28 Ekim 2021, 14:07

Rus işgali altındaki Kırım’da koronavirüs vaka sayısı hızla artmaya devam ediyor. Yarımadada son bir günde bin 18 yeni vakanın tespit edilmesiyle günlük vaka sayılarında yeni bir rekor kırıldı.

İşgal altındaki Kırım’da koronavirüs vaka ve vefat sayılarında yine bir rekor artış kaydedildi. Kırım’ın işgalci yönetiminden bugün yapılan açıklamada, son bir gün içinde 337’si Akyar’da (Sivastopol) olmak üzere toplamda bin 18 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. Öte yandan son bir günde yarımadada, 28’i Akyar’da olmak üzere toplamda 45 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

HASTANELERDE KOVİD-19 HASTALARI İÇİN YER YOK

Kırım Haber Ajansına konuşan Kırımlı doktor Anife Ablayeva, Sudak, Kefe (Feodosiya), İslam Terek (Kirovskoye) ve Yedi Kuyu (Lenino) Bölgelerindeki hastanelerin Kovid-19 hastalarıyla dolup taştığını anlattı. Koronavirüs hasta sayısının hızla arttığı için hastanelerdeki yatakların yetersiz kaldığını belirten doktor Ablayeva şunları aktardı:

“Çaresizlikten biz artık insanları koridorlarda yatırmak zorunda kalıyoruz. Elimizden geldiği kadar tıbbi destek sağlıyoruz. Maalesef boşalan yataklar için sıra bekleniyor. Hastanelerdeki yatak yetersizliğinden dolayı çoğu kişi evde tedavi görmek zorunda kalıyor.”

HASTA SAYISI DEVAMLI ARTIYOR

En ağır Kovid-19 hastalarının Kefe’deki hastaneye gönderildiğini aktaran Ablayeva, “İslam Terek’te koronavirüs hastaları için yeni bir bölümün açıldığını biliyorum. Koronavirüs hastalarının sayısı azalmak yerine devamlı artıyor. Bu çok korkunç bir durum.” dedi.