Kırım'da koronavirüs nedeniyle 800 kişi vefat etti

Güncel
Anife Bilal
05 Ocak 2021, 16:36
Anife Bilal
05 Ocak 2021, 16:36

Rus işgali altındaki Kırım’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını hızla yayılmaya devam ediyor. İşgalci yönetim, Kırım’da 4 Ocak 2021 tarihinde 291 yeni koronavirüs vakasının tespit edildiğini duyurdu.

Kırım’ın işgalci yönetiminden bugün yapılan açıklamaya göre, yarımadada son bir günde 88’i Akyar’da (Sivastopol) olmak üzere toplam 203 yeni koronavirüs vakası tespit edildi ve 15 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. 

TOPLAM VAKA SAYISI 34 BİNE YAKLAŞTI

Öte yandan işgalcilerin açıkladığı istatistiklere göre, salgının başından bu yana Kırım’da toplamda 33 bin 671 Kovid-19 vakası tespit edildi ve 800 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

KIRIM’DAKİ GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR!

Bilindiği gibi insan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığı, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

İLAÇ YETERSİZLİĞİ YAŞANIYOR

Öte yandan sivil toplum aktivistleri, sosyal medyada yaptıkları açıklamalarda, koronavirüse yakalanan kişilerin sayısının her geçen gün arttığını, Kırım’daki tüm hastanelerin dolu olduğu ve hastalar için ilaç eksikliğinin yaşandığını duyurdu. Aktivistler ayrıca işgalcilerin Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin gerçek sayısını gizlediğine dikkat çekiyor.