İşgal yönetimi: Kırım'da koronavirüs nedeniyle 844 kişi vefat etti

Haberler
E. K.
08 Ocak 2021, 15:03
E. K.
08 Ocak 2021, 15:03

Rus işgali altındaki Kırım’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını hızla yayılmaya devam ediyor. İşgalci yönetim, Kırım’da son 24 saat içinde 322 yeni koronavirüs vakasının tespit edildiğini duyurdu.

Kırım’ın işgalci yönetiminden bugün yapılan açıklamaya göre, yarımadada son bir günde 92’si Akyar’da (Sivastopol) olmak üzere toplam 322 yeni koronavirüs vakası tespit edildi ve 6’sı Akyar’da olmak üzere toplam 15 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

TOPLAM VAKA SAYISI 35 BİNE YAKLAŞTI

Öte yandan işgalcilerin açıkladığı istatistiklere göre, salgının başından bu yana Kırım’da toplamda 34 bin 631 Kovid-19 vakası tespit edildi. Salgının başından bu yana 844 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

KIRIM’DAKİ GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR!

Bilindiği gibi insan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığı, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

İLAÇ YETERSİZLİĞİ YAŞANIYOR

Öte yandan sivil toplum aktivistleri, sosyal medyada yaptıkları açıklamalarda, koronavirüse yakalanan kişilerin sayısının her geçen gün arttığını, Kırım’daki tüm hastanelerin dolu olduğu ve hastalar için ilaç eksikliğinin yaşandığını duyurdu. Aktivistler ayrıca işgalcilerin Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin gerçek sayısını gizlediğine dikkat çekiyor.