Geçen hafta sonu Kırım’da koronavirüs vakalarında rekor kırıldı

20 Temmuz 2020, 14:53

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da tespit edilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı artmaya devam ediyor. Karadeniz ve Azak Denizi sahillerindeki otel ve dinlenme tesislerinin, Rusya’dan gelen turistlerle dolup taşması vaka sayısının artmasına sebep oluyor. 

Geride bırakılan hafta sonu içinde, Kırım’da 54 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi. Bir kişi de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

İşgalci yönetimin 19 Temmuz 2020 tarihinde yaptığı açıklamaya göre, yarımadada salgının başından bu yana tespit edilen vaka sayısı bin 275’e çıktı; bunların 859’u iyileşti ve toplam 19 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLADI

İşgal altındaki Kırım’da 1 Haziran 2020 itibariyle kafe ve restoranlar açık alanlarda hizmet vermeye başladı. Hamam, spor salonları ve insanların toplu bulunduğu diğer yerler hala kapalı kalmaya devam ediyor. 15 Haziran 2020’den itibaren yarımadadaki dinlenme tesisleri de faaliyete başladı. Ayrıca 15 Haziran’dan itibaren Rusya’dan gelenler zorunlu karantinaya alınmıyor.


İşgal Altındaki Kırım
KORONAVİRÜS
Bunlara da bakın: