Evge filmi Digitürk'te!

22 Temmuz 2020, 18:14

Kırım Tatar yönetmen Nariman Aliyev’in yönettiği ve Ukrayna’nın en prestijli film ödülleri olarak kabul edilen Ukrayna Ulusal Film Ödülleri Zolota Dzıga’da 2 ödül alan Evge filmi Digitürk’te yayınlanacak.

BEİN CONNECT’TEN İZLENECEK

Evge filmi Digitürk platformunda izleyicilerle buluştu. Yönetmenliğini Aliyev’in yaptığı, başrolünü Ahtem Seitablayev’in oynadığı Evge filmine Digitürk Bein Connect’ten ulaşılabilecek.

FİLMİN KONUSU

Filmin senaryosuna göre, bir baba (Ahtem Seytablayev) oğlu ile birlikte, Kıyiv’den büyük oğlunun naaşını ana vatanına gömmek için Kırım’a götürüyor. Senaryonun merkezinde nesillerin çatışması ve onların ev kelimesini anlama şekli yer alıyor.

Film senaryosu Nariman Aliyev ve yönetmen Marısya Nikityuk tarafından yazıldı.

Evge filmi, Nariman Aliyev’in çektiği ilk uzun metraj film olup galası 2019’da Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirilmişti. 26 yaşındaki yönetmenin uluslararası film festivallerine daha önce kısa metraj filmleri ile katıldığı biliniyor.

Evge filmi 7’nci Boğaziçi Film Festivali çerçevesinde 19 Ekim 2019 tarihinde Beyoğlu Sinemasında, 21 Ekim 2019 tarihinde ise Kadıköy Sinemasında gösterildi.

Digitürk
Evge
Nariman Aliyev
Bunlara da bakın: