Türkiye'nin ilk Dünya Superbike şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu ödülünü Monako'da aldı

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Aralık 2021, 11:53
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Aralık 2021, 11:53

Dünya Superbike Şampiyonası’nı (WorldSBK) kazanarak Türkiye’ye bu alanda ilk dünya şampiyonluğu kazandıran milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Monako’daki Uluslararası Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) düzenlediği törende ödülünü aldı.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda (WorldSBK) 6 kez üst üste şampiyon olan Büyük Britanyalı Jonathan Rea’nın serisine son veren ve ilk Türk şampiyon sporcu unvanını elde eden Toprak Razgatlıoğlu, 4 Aralık Cumartesi günü düzenlenen 2020 ve 2021 yılları dünya şampiyonlarının davetli olduğu FIM ödül törenine Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu’yla birlikte katıldı. Sporting Monte-Carlo’da düzenlenen ve Monako Prensi II. Albert’in de katıldığı törende, 11 kategoride ödül dağıtıldı. Razgatlıoğlu, ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, burada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

EN BÜYÜK ÖDÜL TÖRENİ

“FIM tarafından şimdiye kadar düzenlenen en büyük ödül töreni” olarak nitelendirilen geceye, Razgatlıoğlu’nun yanı sıra 2021 MotoGP şampiyonu Fabio Quartararo, 2020 MotoGP şampiyonu Joan Mir ve 2020 Superbike şampiyonu Jonathan Rea de katıldı.

Törende ayrıca Afyonkarahisar’da düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’nda birincilik elde eden Jeffrey Herlings (MXGP), Maxime Renaux (MX2) ve Courtney Duncan da (WMX) yer aldı. 2020 yılındaki ödül töreni, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iptal edilmişti.