Hırvatistan'da Geleneksel Türk Okçuluğu kursu açıldı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
17 Haziran 2021, 16:44
Ayyıldız Huri Kaptan
17 Haziran 2021, 16:44

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ile Okçuluk Vakfı iş birliğinde “Geleneksel Türk Okçuluğu” kursu açıldı. Zagreb YEE Müdürü Fuat Korkmaz, Türk okçuluğunu; kültürel bir ilişki, bir iletişim aracı olarak gördüklerini ve sosyal-kültür olarak burada Hırvat vatandaşlarla buluşturduklarını ifade etti.

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ile Okçuluk Vakfı iş birliğinde “Geleneksel Türk Okçuluğu” kursu başlatıldı. Zagreb İslam Merkezi çatısı altında bulunan spor sahasında açılan kursta Hırvat kursiyerlere 36 saat sürecek eğitim verilecek. AA’da bugün yer alan habere göre, kursta, Türk okçuluğunun tarihi ve temel kurallarının öğretilecek. Zagreb YEE Müdürü Fuat Korkmaz, Zagreb’de Geleneksel Türk Okçuluğu kursunun ilk kez 2020 yılında açıldığına değinerek, kursların koronavirüs salgınına değin devam ettiğini kaydetti.

SALGIN TEDBİRLERİNE UYULUYOR

Hırvatistan’da fiziki ortamda çok uzun bir aradan sonra salgın tedbirlerine uyarak tekrar Geleneksel Türk Okçuluğu kursunu başlattıklarını aktaran Korkmaz, şunları kaydetti:

“Türk okçuluğunu, biz, kültürel bir ilişki bir iletişim aracı olarak, bir sosyal-kültür olarak burada Hırvat vatandaşlarla buluşturuyoruz. Bizim için tabii ki sporun yanında bunun bir kültürel iletişim kısmı da var.”

Hırvatistan'da 'Geleneksel Türk Okçuluğu' kursu açıldı