Filenin Sultanları, 2021 Avrupa Şampiyonası üçüncülük maçında Hollanda ile karşılaşacak

Spor
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Eylül 2021, 11:26
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Eylül 2021, 11:26

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası Yarı Final maçında Sırbistan’a mağlup oldu. Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, bugün Hollanda karşısında üçüncülük maçına çıkacak.

CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda mücadele eden Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’daki Stark Arena’da dün akşam oynanan yarı final maçında Sırbistan’a 3-1 mağlup oldu. Namağlup iki takımın karşılaşmasının ilk üçü seti kıyasıya mücadele ile geçti. Filenin Sultanları’nın son sette yaptığı üst üste hatalar üzerine galibiyet Sırbistan’ın oldu. Böylece Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, turnuvaya yarı finalde veda etse de sergilediği performansla büyük beğeni topladı. Öte yandan, Filenin Sultanları bu mağlubiyetle, hem 2019 Avrupa Şampiyonası’nın Ankara’daki finalinde 3-2 mağlup olduğu rakibi Sırbistan’dan rövanşı almayı, hem de üst üste ikinci kez adını finale yazdırmayı başaramadı.
Avrupa Voleybol Şampiyonası yarı final maçında Sırbistan’a 3-1 mağlup olan Filenin Sultanları, bugün ise üçüncülük maçına çıkacak.

FİLENİN SULTANLARI, HOLLANDA İLE KARŞILAŞACAK

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da dün oynanan yarı final maçlarının ardından final ve üçüncülük müsabakasında eşleşmeler belli oldu. Yarı finalde Hollanda’yı 3-1 yenen İtalya, Stark Arena’nın ev sahipliği yapacağı ve TSİ 21.00’de başlayacak final maçında Sırbistan ile altın madalya mücadelesi verecek. Türkiye A Milli Takım ise TSİ 18.00’de başlayacak üçüncülük maçında Hollanda ile karşılaşacak.