Çavuşoğlu, Galatasaray'ın Yunanistan'a alınmamasını Dendias'la görüştü

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
13 Temmuz 2021, 13:08
Ayyıldız Huri Kaptan
13 Temmuz 2021, 13:08

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’da Galatasaray’a uygulanan skandal hareket ile ilgili, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias ile görüştü. Çavuşoğlu, Galatasaray’a yapılan kötü muameleden duyulan rahatsızlığı bildirdi. Türkiye’nin Dışişleri Bakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada ise “Kafilemizin sonuçları negatif olan PCR testlerinin geçerli sayılmaması ve tüm takımın yeniden test yaptırmasının istenmesi centilmenlik ve iyi niyetten uzaktır” ifadeleriyle tepki gösterildi. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının da Yunanistan’daki skandal hareketine dair tepkisi gecikmedi.

Türkiye futbol takımı Galatasaray ekibi, dün Yunan futbol takımı Olympiakos FC ile oynanacak özel maç için Yunanistan’a gitti. Ev sahibi konumundaki Yunanistan konuk takıma yönelik davranışıyla skandala imza attı. Türk takımı Galatasaray, PCR testlerinin kabul edilmemesi nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı. Türkiye’nin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün Yunanistan’da Galatasaray’a yönelik gerçekleştirilen skandal hareket ile ilgili, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ı aradı. Söz konusu görüşmede Galatasaray’a yapılan kötü muameleden duyulan rahatsızlık iletildi.

Son dakika: Çavuşoğlu'ndan Dendias'ın skandal sözleri için açıklama: Dürüst  davranmadılar - Son Dakika Haberleri
Kamuoyuna duyuru

“CENTİLMENLİKTEN VE İYİ NİYETTEN UZAK”

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının da Yunanistan’daki skandal hareketine dair tepkisi gecikmedi. Bakanlık Galatasaray’a yapılan muamele hakkında yazılı açıklamada bulundu. Yunanistan’ın uygulamasının centilmenlik ve iyi niyetten uzak olduğunun vurgulandığı açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kafilemizin yaptırdığı ve sonuçları negatif olan PCR testlerinin geçerli sayılmaması ve tüm takımın yeniden test yaptırmasının istenmesi centilmenlik ve iyi niyetten uzaktır. Bu keyfi yaklaşım ve kötü muamele üzerine takımımız, haklı olarak Yunanistan’a giriş yapmadan ülkemize geri dönmüştür.

“YUNANİSTAN’IN TÜRKİYE’YE YÖNELİK TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜNÜ GÖSTERİR”

Yunanistan’ın ülkemizin önde gelen takımlarından birini bu tür bir tavırla karşılaması, spor alanında dahi ülkemize yönelik tahammülsüzlüğünü göstermektedir.”