Ukrayna ordusu, siber birliklerin kurulması için harekete geçti

Güncel
Ozan Barış Erim
03 Haziran 2021, 19:14
Ozan Barış Erim
03 Haziran 2021, 19:14

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Aleksey Danilov, Litvanya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın Ulusal Güvenlik Sorunları Başdanışmanı Darius Kulesius ile bir araya geldi. Danilov görüşmede, Ukrayna’da silahlı kuvvetlerin yeni bir kolunun oluşturulacağını belirtti.

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Aleksey Danilov ile Litvanya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın Ulusal Güvenlik Sorunları Başdanışmanı Darius Kulesius bir görüşme gerçekleştirdi. Konu ile ilgili Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Danilov, günümüzde siber uzaydaki meydan okumaların ve tehditlerin nükleer silahlardan çok daha tehlikeli olduğunu ve bu konuda deneyim alışverişinin son derece önemli olduğunu belirtti. Danilov’a göre, Kaunas’taki siber merkez çerçevesinde iş birliğinin etkinleştirilmesi büyük önem arz ediyor.” ifadeleri kullanıldı.

UKRAYNA SİBER-NATO’YU DESTEKLEYECEK

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Danilov, siber güvenlik alanında pratik iş birliğinin güçlendirilmesinin önemine dikkat çekti. Ayrıca Danilov, Ukrayna’nın bilgi teknolojilerinin devletin yaşamının tüm alanlarına nüfuz edecek ve siber alanda geleneksel yapıların yerini alması göz önüne alındığında, en güçlü ittifaklardan biri haline gelebilecek bir siber-NATO oluşturma fikrini azami ölçüde destekleyeceğini ifade etti.