Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı: İşgalciler, Belarus topraklarından yeni saldırı düzenleyebilir

Güncel
Manas
27 Haziran 2022, 23:47
Manas
27 Haziran 2022, 23:47

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı, Rusya’nın Belarus toprakları üzerinden hava ve füze saldırılarına devam etmesinin beklendiğini açıkladı. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Düşmanın, Belarus topraklarından hava saldırılarına devam etmesi bekleniyor. Bir kez daha hava saldırısı sinyallerini ihmal etmemenizi rica ediyoruz.” mesajına yer verildi.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı Basın Servisinden 27 Haziran 2022 tarihinde yapılan açıklamada, işgalci Rus birliklerinin Ukrayna’nın Poltava bölgesine bağlı Kremençuk’ta sivillerin bulunduğu bir Alışveriş Merkezine saldırı düzenlediği belirtildi. Ardından akşam raporunda, Rusya’nın Belarus topraklarından yeni saldırılarının olabileceği açıklandı.

UKRAYNA SİLAHLI KUVVETLERİNDEN İŞGALCİLERİN BELARUS’TAN YENİ BİR HAVA SALDIRISINA KARŞI HAZIRLIKLI OLMA ÇAĞRISI

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna ordusunun yeni saldırılara karşı tedbirli ve hazırlıklı olması gerektiğine dikkat çekerek, “Düşman, Belarus topraklarından füze saldırılarının devam etmesi bekleniyor. Bir kez daha hava saldırısı sinyallerini ihmal etmemenizi rica ediyoruz.” diye duyurdu. Aynı zamanda, Belarus Silahlı Kuvvetlerinin, Ukrayna sınırındaki bölgelerdeki gösteri ve kışkırtıcı eylemlerinin devam ettiği vurgulandı.

Buna ek olarak, işgalci Rus birliklerinin tüm güçlerinin Donetsk istikametinde yoğunlaştığının altını çizildi. Öte yandan Ukrayna ordusunun, işgalcilerin Petrovsk-Şevçenko istikametindeki saldırısını durdurduğu ve düşmanın geri çekildiği kaydedildi.

В Штабе заявили, что украинская армия будет давать отпор в случае  провокаций - Первый Деловой телеканал