Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı: Harkiv'e bağlı Dementiyivka köyü işgalden kurtarıldı

Güncel
Manas
19 Mayıs 2022, 03:24
Manas
19 Mayıs 2022, 03:24

Ukrayna ordusu, Ukrayna’nın doğu bölgesinde işgalci Rus ordusunun saldırılarını durdurmaya devam ediyor. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından Harkiv bölgesine bağlı Dementiyivka köyünün, Rus işgalinden kurtarıldığını bildirdi.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, 18 Mayıs 2022 tarihinde yayımladığı akşam raporunda, Ukrayna’nın Harkiv bölgesine bağlı Dementiyivka köyünün Rus işgalinden kurtarıldığını duyurdu. Ayrıca Rus işgalci birliklerinin, saldırı planının Siversk, Donetsk, Severodonetsk ve Slavyansk istikametinde yoğunlaştığı belirtilirken Bahmut ve Avdiyivka yönlerindeki saldırılar başarısız olduğunu kaydedildi.

UKRAYNA ORDUSU TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından, Rus ordusunun saldırılarına anında karşılık verildiği ve daha tedbirli davranıldığına dikkat çekilerek, “Ukrayna ordusu, işgalcilerin her türlü saldırılarına karşılık veriyor ve daha tedbirli davranıyor. Başarılı adımların ardından Dementiyivka köyü işgalcilerden kurtarıldı.” diye belirtildi.

SAVAŞIN 1 AYI | Ukrayna, Rus ordusuna karşı direnmeyi hangi askeri  taktiklerle başardı? - Son Dakika Haberler

UKRAYNA GENELKURMAY BAŞKANLIĞI: BELARUS SINIRLARINDAN FÜZE SALDIRISI TEHDİDİ YÜKSEK

Diüer yandan Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna’nın sınırındaki haraketliliğe dikkat çekerek, “Volın ve Polesye yönlerinde Belarus silahlı kuvvetleri, Ukrayna-Belarus sınırını kapsayacak şekilde hareket etmeye devam ediyor. Belarus birliklerinde savaşa hazırlık kontrolünün ikinci aşaması 21 Mayıs’a kadar devam edecek. Dolayısıyla, Belarus sınırlarından Ukrayna’ya füze saldırı tehdidi yüksek.” ifadesine yer verdi.