Üç ilde, Eren Kış-10 Çemçe-Madur Şehit Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi Operasyonu başlatıldı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
03 Aralık 2021, 10:26
Ayyıldız Huri Kaptan
03 Aralık 2021, 10:26

Türkiye’nin İçişleri Bakanlığı, Ağrı, Erzurum ve Kars’ta Eren Kış-10 Çemçe-Madur Şehit Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi Operasyonunun başlatıldığını duyurdu. Operasyon kapsamında 790 personel ile 70 timin görev aldığı belirtildi.

Bölücü terör örgütü PKK’yı ülke gündeminden çıkarmak ve belli bölgelerde barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla yürütülen operasyonlar hız kesmeksizin devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığından bugün yapılan açıklamaya göre Ağrı, Erzurum ve Kars’ta “Eren Kış-10 Çemçe-Madur Şehit Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi Operasyonu” başlatıldı. Ağrı, Erzurum ve Kars’taki operasyonda, Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığının sevk ve idaresinde, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 790 personel ile 70 timin görev aldığı bildirildi.

Bakanlığın açıklamasında, “Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Kış operasyonları, halkımızın desteğiyle inançlı ve kararIı bir şekilde başarıyla devam ediyor.” ifadelerine yer verildi.