Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Kerkük'teki hain terör saldırılarını şiddetle kınadı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Eylül 2021, 16:46
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Eylül 2021, 16:46

Irak’ın Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ’ın Irak Federal Polis gücüne ait gözlem noktasına düzenlediği silahlı ve bombalı saldırıda en az 15 güvenlik görevlisi öldü. Türkiye Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü DEAŞ’ın saldırılarını şiddetle kınadı.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Irak’ın Kerkük Vilayetine bağlı Reşit ile Musul Vilayetine bağlı Mahmur ilçelerinde bugün DEAŞ’lı teröristlerin Irak güvenlik güçlerine yönelik gerçekleştirdiği ve en az 15 Irak güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği terör saldırılarını şiddetle kınadı. Bakanlığın açıklamasında, “Bu menfur terör saldırılarında hayatını kaybeden Irak güvenlik görevlilerine Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, dost ve kardeş Irak halkı ile Hükumetine taziyelerimizi sunuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: ŞİDDETLE KINIYORUZ

Öte yandan söz konusu açıklamada, “Irak’ta huzur ve güvenliği hedef alan bu hain terör saldırılarını şiddetle kınıyor, komşumuz Irak’ın terörle mücadelesinde dayanışma içinde bulunduğumuzu ve her türlü desteği sağlamaya hazır olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.” denildi.