Saklanan FETÖ firarileri Ankara’da yakalandı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Temmuz 2022, 14:26
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Temmuz 2022, 14:26

Ankara’da saklanan hakkında yakalama kararı üye olan 6 FETÖ firarisi, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce kurulan özel ekip, haklarında tutuklama kararı olan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) üye olan 6 firari örgüt üyesinin adresini tespit etti. Görevlerinden ihraç edilen ve haklarında yakalama kararı olan eski Danıştay tetkik hakimi, kıdemli binbaşı, başpolis ve komiser ile emniyet içindeki mahrem imamlarından oldukları belirlenen iki kişi tutuklandı.

4 yıldır firari olan kıdemli ihraç Binbaşı Y.A Çankaya’da, hakkında kesinleştirilmiş 8 yıl cezası olan ihraç Danıştay Tetkik Hakimi M.S Yenimahalle’de kaydı bulunmayan adreste yakalandı. 6 yıldır firari olan ihraç başpolis Ş.İ.K ile komiser L.A’da Yenimahalle’de gözaltına alındı.

Örgüt içinde “Mustafa” kod adını kullanan ve 6 yıldır aranan M.D Yenimahalle’de kaydı olmayan bir adreste yakalandı. 5 yıldır Ankara’nın çeşitli bölgelerinde saklanan öğretmenlikten ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ihraç edilen M.E’nin de yakalandığı bilgisine ulaşıldı. Örgütün “Bylock”tan örgütsel yazışma yaptığı öğrenildi.

AA’nın haberine göre, 6 örgüt üyesi tutuklanarak Sincan cezaevine gönderildi.