Rus milletvekilinden Azerbaycan'a yönelik nükleer saldırı düzenleme çağrısı!

Güncel
Anife Bilal
30 Mart 2022, 18:53
Anife Bilal
30 Mart 2022, 18:53

Ukrayna’ya karşı savaş başlatan saldırgan ülke Rusya’nın yetkilileri, komşu ülkelerine tehdit yağdırmayı sürdürüyor. Rusya Devlet Duması milletvekili Mihail Delyagin, Azerbaycan’ın Rusya için “tehdit” oluşturduğunu ileri sürerek Rusya’nın Azerbaycan’a nükleer saldırı düzenlemesi gerektiğini savundu. Buna cevap olarak Azerbaycan Başsavcılığı, Rus milletvekili hakkında soruşturma başlattı.

Rusya Devlet Duması milletvekili Mihail Delyagin bir Rus televizyon kanalında yayınlanan programda, Dağlık Karabağ konusunu gündeme getirerek Azerbaycan yönetimini, bölgedeki çatışmayı alevlendirmekle suçladı. Bununla birlikte Delyagin, Moskova yönetiminin Azerbaycan’a karşı nükleer silah kullanması gerektiğini savundu.

Daha sonra Rus milletvekili sosyal medyada yayımladığı ankette, “Azerbaycan’a karşı nükleer silahın kullanmasını destekliyor musunuz?” sorusunu sordu. Ankete katılanların yüzde 31’i nükleer saldırıya destek verdi, yüzde 53’ü ise bunun kabul edilemez olduğunu belirtti.

AZERBAYCAN, RUS MİLLETVEKİLİ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATTI

Azerbaycan Başsavcılığı, nükleer silah kullanma çağrılarından dolayı Rus milletvekili Mihail Delyagin hakkında savaş çağrıları yapmak, terörizm ve etnik nefreti kışkırtma gerekçeleriyle soruşturma başlattı ve arama emri çıkarttı.