Rus donanma birlikleri, Karadeniz'deki tatbikatını tamamladı

Güncel
_QHA Ankara
31 Ocak 2022, 22:16
_QHA Ankara
31 Ocak 2022, 22:16

Rusya Federasyonu Karadeniz Filosu’na ait savaş gemileri, Karadeniz’de tatbikat yaptıktan sonra daimi üslerine döndü. Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı Basın Servisi, gemi mürettebatının deniz savaşı yapmak için muharebe eğitimi görevlerini tamamladığını duyurdu.

Ukrayna sınırı yakınlarındaki askeri hareketliliğe devam eden Rusya, Karadeniz’deki tatbikatını tamamladı. Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı Basın Servisi, Rus birliklerinin Karadeniz’deki tatbikatına ilişkin, “…kontrol sistemini iyileştirmek ve gemilerin mürettebatı, iletişim, hasar kontrolü, uçaksavar, denizaltı karşıtı, sabotaj karşıtı savunma gibi eğitimlerinin tamamladı.” ifadesini kullandı. Aynı zamanda, Rusya Savunma Bakanlığı, malzeme rezervlerinin planlı bakımı ve ikmalinin ardından Karadeniz Filosu gemilerinin mürettebatının amaçlandığı gibi görevleri yerine getirmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

TATBİKATTA TOPLAMDA 20’DEN FAZLA SAVAŞ TEÇHİZATI YER ALDI

Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz’de tatbikat kapsamında toplamda 20’den fazla savaş gemisinin yer aldığını belirtti. Özellikle devriye gemileri, küçük füze gemileri ve füze gemileri, çıkarma gemileri, küçük denizaltı karşıtı gemiler ve mayın savunma gemileri kullanıldığını kaydetti.