Belediye Başkanı Markuşin: İrpin, Rus işgalinden tamamen kurtarıldı

Güncel
Manas
29 Mart 2022, 00:18
Manas
29 Mart 2022, 00:18

Ukrayna’nın Kıyiv bölgesine bağlı İrpin şehrinde işgalci Rus ordusunun durdurulduğu bildirildi. İrpin Belediye Başkanı Oleksandr Markuşin, “İrpin, Rus işgalinden tamamen kurtarıldı” dedi.

İşgalci Rus ordusu Ukrayna’yı bombalamaya devam ediyor. Ukrayna’nın işgalci Rus saldırısından en çok etkilenen bölgeleri arasında yer alan İrpin’e dair Belediye Başkanı Oleksandr Markuşin’den yeni bir açıklama geldi. Belediye Başkanı Markuşin, İrpin’in Ukrayna ordusu tarafından Rus işgal güçlerinden tamamen temizlendiğini duyurdu.

BELEDİYE BAŞKANI: İŞGALCİLERİN İRPİN’E SALDIRILARI SÜREBİLİR

İrpin Belediye Başkanı Oleksandr Markuşin yayımladığı videosunda, İrpin’de kontrolün yeniden sağlandığını belirterek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“İyi günleriniz olsun İrpin halkı. Güzel haberimle karşınızdayım. Bugünden itibaren İrpin işgalden kurtarıldı. Ukrayna ordusu, şehri düşmandan arındırmayı sürdürüyor. Ukrayna ordusuna, yerel güvenlik güçlerine, şehrin polis birimlerine teşekkür etmek istiyorum. Biz birlikteyken güçlüyüz. İrpin halkı evlerinize geri dönmeniz henüz maalesef mümkün değil. Çünkü, geçici olarak güvenli değil. Kademe kademe olarak Buça’yı, Gostomel’i ve Vorzel’i de işgalden kurtaracağız. Şehrimize saldırılar sürecek. Bunu var gücümüzle savunacağız. İrpin Ukrayna’dır, yaşasın Ukrayna, yaşasın Kahramanlar.”