Afganistan'dan Türkiye'ye 160 kişi daha tahliye edildi

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
21 Ağustos 2021, 15:07
Ayyıldız Huri Kaptan
21 Ağustos 2021, 15:07

Afganistan’dan Türkiye’ye 160 kişi daha tahliye edildi. Afganistan’ın başkenti Kabil’den tahliye edilen 14’ü bebek toplam 160 yolcu, Türk Hava Yolları’na (THY) ait tahliye uçuşu ile saat İstanbul’a getirildi.

Pazar günü Kabil’i ele geçirerek Afganistan’ın yönetimini fiilen devralan silahlı terör örgütü Taliban güçlerinin Kabil’e girmesinin ardından Afganistan’dan kaçışlar sürüyor. Afganistan’dan İslamabad aktarmalı olarak gerçekleşen tahliye uçuşlarında aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu 160 yolcu, Kabil Hamid Karzai Havalimanı’ndan Türk Hava Kuvvetleri’nin A400M tipi askeri nakliye uçağıyla İslamabad Uluslararası Havalimanı’na getirildi. Yolcular daha önce Türk Hava Kuvvetleri’nin C-130 Herkül tipi askeri nakliye uçağı ile Pakistan’ın başkenti İslamabad’da THY uçağına aktarılan yolcular, yaklaşık 6 saat süren TK-6885 sefer sayılı tahliye uçuşun ardından 06.15’te İstanbul’a ulaştı.

Kabil deki Türk vatandaşları Herkül ile tahliye edildi Kabil deki Türk  vatandaşları - Son dakika haberleri ve gündeme dair tüm gelişmeleri siz  değerli okurlarımıza tarafsız ve objektif bir şekilde aktarıyoruz.

10 GÜNLÜK KARANTİNA

Yolcular, ikametgâh bilgilerinin olduğu ONAM formunu doldurduktan sonra koronavirüs testi yaptırdı. Pasaport işlemlerini tamamlayan Türk yolcuların bildirdikleri ikametgâh adreslerinde, yabancı uyrukluların ise yerleşecekleri otellerde 10 gün karantinada kalacakları bildirildi.

Böylece, Türk askeri güvenli bölgedeki toplamda 200’ü aşkın Türk vatandaşını tahliye etti.