Türkiye-Ermenistan uçuşları ne zaman başlıyor?

Ekonomi
Ömer Kaya
31 Ocak 2022, 13:34
Ömer Kaya
31 Ocak 2022, 13:34

Türkiye, Ermenistan ile uçuş seferlerini 2 Şubat 2022’de yeniden başlatıyor. Türkiye’den Ermenistan’a uçak seferlerini, Pegasus ve FlyOne hava yolları düzenleyecek. Türkiye ve Ermenistan tarafı, karşılıklı seferler üzerinde anlaşmaya vardı.

2020 yılına kadar uçuş sağlayan Atlasjet, Ermenistan’a, 1993’ten bu yana iki ülke arasında yaşanan gerginlik dolayısıyla tek sefer gerçekleştiriyordu. 2020 yılından Atlajet’in iflası nedeniyle karşılıklı uçuşlar durmuştu.

ERMENİSTAN’A PEGASUS VE FLYONE HAVA YOLU ŞİRKETLERİ UÇACAK

Anadolu Ajansı (AA) verdiği bilgiye göre, Türkiye ve Ermenistan’ın vardığı anlaşma gereği, Pegasus ve FlyOne hava yolları şirketleri seferlere başlayacak. Türkiye, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından 2 Şubat itibariyle uçuş seferi başlatıyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Erivan Yegvard Havalimanı’na pazartesi, perşembe, cumartesi günleri olmak üzere üç sefer yapılacak. Salı, cuma, pazar günü uçuşları ise Erivan Yegvard Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na seferler gerçekleştirilecek.

İSTANBUL-ERİVAN UÇAK BİLETİ KAÇ TL’DEN BAŞLIYOR?

İstanbul’dan Erivan’a yapılacak uçuşun Pegasus aracılığıyla en uygun bilet fiyatı 919 TL iken; Erivan’dan İstanbul’a FlyOne aracılığıyla gerçekleştirilecek uçuş 69 Euro’dan başlıyor.