Rus heyet, Türkiye'ye geliyor!

Ekonomi
Ayyıldız Huri Kaptan
16 Haziran 2021, 17:50
Ayyıldız Huri Kaptan
16 Haziran 2021, 17:50

Türkiye ile uçuşların açılmasına ilişkin durumu değerlendirmek için Rus heyetinin Türkiye’ye gideceği bildirildi. Rus heyetin, Rospotrebnadzor ve ona bağlı bilim enstitüleri, Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) ve Rusya Savunma Bakanlığının ilgili kurumlarının uzmanlarından oluşacağı öğrenildi.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), bugün Rus heyetinin Türkiye ile uçuşların açılmasına ilişkin durumu değerlendirmek üzere hafta ortasında Türkiye’ye gideceğini duyurdu. Rospotrebnadzor’ın konuya ilişkin açıklamasında, “Rusya ve Türkiye arasında daha önce yapılan anlaşmalar çerçevesinde Rus heyeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) durumunu değerlendirmek amacıyla hafta ortasında Türkiye’ye gidecek. Ziyaret sonucuna göre uçuşların yeniden başlatılması ve turizm hizmetlerinin sağlanmasına ilişkin kararlar alınacak” denildi.

İlgili haber: Türkiye ile Rusya arasında uçuşlar durduruldu mu?

Rus heyetin, Rospotrebnadzor ve ona bağlı bilim enstitüleri, Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) ve Rusya Savunma Bakanlığının ilgili kurumlarının uzmanlarından oluşacağı belirtildi.

Rusya, Türkiye ile normal ve charter uçuşların 15 Nisan-1 Haziran’da sınırlandırma kararı almıştı. Rusya, söz konusu kararı 21 Haziran’a kadar uzatmıştı.