YTB’den Karabağ şehit ve gazilerinin çocuklarına Türkiye Bursları

Eğitim
Ozan Barış Erim
17 Haziran 2021, 16:00
Ozan Barış Erim
17 Haziran 2021, 16:00

YTB Başkanı Abdullah Eren, Karabağ Savaşı şehit ve gazilerin çocukları için bu yıl Türkiye Bursları kapsamında özel kontenjan ayrıldığını açıkladı. Eren, Azerbaycan’ın haklı davasında her zaman yanında olduklarını ifade etti.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları (YTB)Başkanı Abdullah Eren, Karabağ’da şehit ve gazi olan kahramanların aileleri için kurulan Yaşat Vakfını ziyaret etti. Vakıf yetkilileri ile görüşen Eren, YTB’nin Azerbaycan’a olan desteğinin arttığına vurgu yaparak, Azerbaycan’ın haklı davasında her zaman yanında olduklarını belirtti. Ayrıca Eren, Karabağ zaferinde şehit ve gazi olan kahramanların çocuklarına bu yıl Türkiye Bursları kapsamında özel kontenjan ayırdıklarını duyurdu.

EREN’E KARDEŞLİK ÖDÜLÜ VERİLDİ

Öte yandan YTB Başkanı, Azerbaycan Hazar Üniversitesini ziyaret ederek, Türkiye Mezunu Akademisyen ve İş Adamları Platformu ile buluştu. Eren, Türkiye Mezunlarının Türkiye ile Azerbaycan’ın birlikteliğini güçlendiren önemli bir unsur olduğunun altını çizdi. Türkiye Mezunu Akademisyen ve İş Adamları Platformu, eğitim alanında Azerbaycan’a verilen destekten dolayı YTB Başkanı Eren’e Kardeşlik Ödülü’nü takdim etti.