Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi, Kırım Tatarı Geray Gijirov için toplandı

Diaspora
Ayyıldız Huri Kaptan
11 Temmuz 2021, 16:42
Ayyıldız Huri Kaptan
11 Temmuz 2021, 16:42

Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi, Kırım’dan İstanbul’a tedavi görmek üzere gelen ve 5 Temmuz’da Başakşehir Şehir Hastanesi’nde hayata gözlerini yuman Geray Gijirov için taziye toplantısı düzenledi. Kırımlı Geray dualarla anıldı.

Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi, dün saat 11.00’de merhum Kırımlı Geray Gijirov için Adile Sultan Kasrı Öğretmenevinde taziye toplantısı düzenledi. Derneğin toplantısında; Türkiye’ye 2015 yılında Kırım’dan kanser tedavisi için gelen ve İstanbul’da uzun bir süredir tedavi gördükten sonra yaşam mücadelesini kaybeden genç Kırım Tatarı Geray Gijirov için dualar edildi.

Geray Gijirov kene yardımımızğa muhtac! - YouTube

Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi, dün toplantıya dair yayımladığı duyuruda, şu ifadeler yerdi:

“Geray’ın ailesi adına Dinara hanım altı yıldır sürdürdükleri zorlu mücadelede maddi manevi destekleri ile kendilerini yalnız bırakmayan Kırım Derneği Genel Merkezimiz ve Şubelerine, Kırım Derneklerimize, Emel Kırım Vakfına ve bireysel olarak destek sağlayan tüm hayırseverlere sonsuz teşekkürlerini iletti ve haklarını helal etmelerini istedi. Yönetim Kurulumuz olarak Geray’a Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza sabır ve başsağlığı dileriz.”

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Altı yıl önce Kırım’dan İstanbul’a tedavi görmek üzere gelen Kırım Tatarı Geray Gijirov, 5 Temmuz 2021 tarihinde İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Genç Kırım Tatarı Geray, iki aydır hastanede yoğun bakımda bulunuyordu.