Kırım Derneği Gebze Şubesi, tedavi gören Kırım Tatarları için kermes düzenliyor

16 Ocak 2020, 13:19

Kırım Derneği Gebze Şubesi, 17 Ocak 2020 günü, işgal altındaki Kırım’dan tedavi görmek üzere Türkiye’ye gelen Kırım Tatarlarına destek olmak ve tedavilerine yardımcı olmak amacıyla kermes düzenleyecek.

KERMESİN GELİRİ, KIRIM TATARLARININ TEDAVİSİ İÇİN KULLANILACAK

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 17-18-19 Ocak 2020 tarihlerinde üç gün boyunca devam edecek olan kermesle ilgili, QHA’ya bilgilendirmelerde bulunan Kırım Derneği Gebze Şube Başkanı Şerife Orak şu ifadeleri kullandı:

“Kermesimiz,Kırım’dan gelerek Türkiye’de tedavi gören 3 kanser hastamız adına düzenleniyor ve elde edilen gelir eşit bir şekilde hastalarımıza verilecek. Geray; 16 yaşında, iki kez beyin tümörü ameliyatı oldu ve şu anda kemoterapi tedavisi görüyor maddi desteğe ihtiyacı var. Sevilya; 32 yaşında. Karaciğer kanseri ve ameliyat oldu maalesef hastalığı tekrar nüksetti ancak maddi imkansızlıktan dolayı Kırım’a döndü. Tekrar ameliyat olacak durumu yok. Leyla hanım; 58 yaşında, akciğer kanseri ve şu anda Gebze’de tedavi görüyor. Bu 3 hastamıza destek olup hayatlarına hep birlikte dokunup maddi ve manevi destek olmak adına düzenlediğimiz kermesimiz, 3 gün devam edecek. 17 ocak 2020 cuma günü saat 11.00’de açılacak kermesimiz inşallah hasta olan kardeşlerimize, maddi ve manevi destek olacak. Emeği geçen,yönetim kuruluma, kadınlar koluna, üyelerimize, dostlarımıza, tüm gönüllü çalışan arkadaşlarıma, Geray, Sevilya ve Leyla Hanım adına çok teşekkür ederim.”

17 ocak cuma günü açılacak kermes çalışmalarımız gece geç saatlere kadar devam etti,arkadaşlarımızın emeğine ve yüreğine sağlık.

Опубліковано Serife Orak Середа, 15 січня 2020 р.
kermes
Kırım Derneği Gebze Şubesi
yardım kampanyası
Bunlara da bakın: