Ukrayna’daki Türk iş adamlarından koronavirüsle mücadelede örnek yardım kampanyası

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Nisan 2020, 22:29
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Nisan 2020, 22:29

Ayyıldız Huri Kaptan / QHA Ankara

Ukrayna’daki Türk iş adamları ve gönüllüler, koronavirüsle mücadelede örnek bir projeye imza attı.
Türk iş adamları, Ukrayna’nı dört bir yanına şimdiye kadar 500 gıda kolisi ulaştırdı.

Koronavirüs şartlarında ihtiyaç sahiplerine yönelik gerçekleştirilen yardımların organizasyon komitesinde; TURKSİD Ukrayna Derneği Başkanı İsmet Yüksel, DEİK Türkiye-Ukrayna İş Konseyi Başkanı Rasim Bekmezci, kampanyanın fikir öncüsü iş adamı Muzaffer Bayraktar, TURKSİD Ukrayna Yönetim Kurulu Üyesi, iş adamı İsmail Hacıoğlu ve Avukat Evren Damyan yer aldı.

Dünyada yaşanan bu zor dönemleri atlatabilmek adına Ukrayna’da yaşayan Türkler olarak sivil inisiyatif ile ortaya çıkmış yardım kampanyasına öncülük etmenin gururunu yaşadıklarını belirten organizasyon komitesinin fikir öncüsü, iş adamı Muzaffer Bayraktar, konuya ilişkin Kırım Haber Ajansına verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“İmkanlar dahilinde bütün şehirlere din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştık. Hiçbir kurum-kuruluş çıkarı ya da ticari menfaat gözetmeksizin elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Her türlü farklılığımızı düşünce ayrılıklarımızı bir tarafa bıraktık. Hedefimiz insan oldu. Kısıtlı imkanlarla herkesi dinlemeye herkesi dikkate almaya samimiyetle herkese yardımcı olmaya çalıştık. İnanıyorum ki yaktığımız bu kıvılcım önümüzdeki dönemde bir örnek teşkil edip daha da büyüyecektir. Son olarak vitrinde gözükmeyen gizli kahramanlara teşekkür eder saygılarımı sunarım.”

Ukrayna’daki Türk iş adamlarının yardım girişimini, Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliği de destek ve teşvik etti.

Maalesef koronavirüs kısıtlamaları hepimizi olumsuz etkiliyor. Sağlık sorunları yaşayanların yanısıra işini kaybedip…

Опубліковано T.C. Kiev Büyükelçiliği/Посольство Республіки Туреччина в Україні Середа, 25 березня 2020 р.