Tarayıcınız güncel değil

Site Javascript ve Cookies desteği gerektiriyor

Siteden en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki tarayıcılardan birini indirip kurun:

MENÜ
Follow us
5 Aralık 2021 - 17:07
#
14 Ağustos 2021, 13:49

Aydın'ı Sonsuzluğa Uğurlamak

Dr. E. Alb. Yaşar ErtürkEmekli Albay, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi alanında Master ve Doktora yaptı. Üniversitelerde Yrdc. Doç ünvanıyla çalıştı. Yayınlanmış kitapları ve makaleleri mevcut. POLONIA MAIOR ORIENTALIS Dergisi Bilim Kurulu üyesidir. Almanca bilmektedir.y.erturk.65@gmail.com

8 Ağustos günü akşamın alaca karanlığı başlamak üzereydi, kasvetli bir gündü içim sıkılıyordu ve balkonda hava almaya çalışırken Facebook’a baktım, Kırım Haber Ajansı’nın kısa bir başlığı “Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş’ı kaybettik”, hemen içeriğine baktım ayrıntı yoktu. Önce inanamadım, acaba isim benzerliği mi ama fotoğraf Aydın’ın, sanırım beyin gerçeği reddetme eğilimindeydi. Birkaç dakika tekrar tekrar haberi okudum. Elimde telefon kimi arayacağımı hızla düşündüm, Aydın’ı arayamazdım ve maalesef Kırım Haber Ajansı’na makale yazmama rağmen sadece rahmetli Aydın ile iletişim halindeydim. Ve ilk aklıma gelen ortak dostumuz Sayın İsmail Hacıoğlu’nu aramak oldu, o da acı gerçeği teyit etti.

İlk şok yerini derin bir ızdıraba bıraktı.

Ah Aydın, sen gerçekten tanıdığım en güzel insanlardan biriydin.

Hakkında güzel makaleler neşreden dostların ve tanıyanların, senin ölümün nedenlerini inceden inceye sorgulamışlar ve seni kaybetmenin yarattığı boşluğu en güzel cümlelerle anlatmışlar.

Ben de ise sen;

Mümtaz, naif, sakin, dostuna ve arkadaşına huzur ve varlığı ile de güven veren harika bir gazeteciydin.

Şimdi dostum emanetin ilk sahibinin yanındasın, hatırlar mısın senin ile “Galiçya Şehitleri” programını canlı yapmıştık. Birlikte Galiçya şehitliklerini ziyaret edecek ve ruhlarına Fatiha okuyacaktık, planımız vardı. Ama sen zaten şimdi onlar ile berabersin, seni tüm çiçeklerin renk cümbüşü ile karşılamışlardır, bundan eminim. Çünkü sen onların ruhunu bu dünyada yad ettin.

Yazmak istediğim her makale için beni cesaretlendirdin, “lütfen yazılarımı eleştir” dediğimde sadece “estağfurullah komutanım” derken kalbimde sana beslediğim sevgi her gün daha çok büyüdü.

Eşin, iki evladın ve yakınların acının en zirvesini yaşadılar, belki kelimeler kifayet etmez ama acımız onlarla ortak ve aynı şiddette.

Bazen kelime bulamazsınız ya veya konuşamazsınız, işte şimdi olan bu, senin kaybına kelime bulamıyorum.

Bu hancı dünyada hepimiz yolcuyuz, sen neden erken ayrıldın can dostum, ben şimdi kiminle Ukrayna’yı, Balkanları ve şehitlerimizi konuşacağım? Senin yerini nasıl dolduracağız?

Mekanın cennet olsun.

Seni her zaman gülümseyen yüzün ve içi parlayan bakışlarınla hatırlayacağız.

Vatan sevdalısıydın, İman Ehliydin, şiirlerini, Ramazan sohbetlerini, söyleşilerini ve sayısız ilk haberlerini özleyeceğiz…

Kısacası seni çok özleyeceğiz can dostum.

Yazarın diğer düşünceleri

Diğer yazarlar