KTMM Başkan Yardımcısı Celal: İşgalci yönetim Kırım'da gerekli tedbirleri almıyor, herkes önlemini almalı

25 Mart 2020, 20:52

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı Nariman Celal, Rus işgali altındaki Kırım’da koronavirüs vakalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İşgal altındaki Kırım’da şu ana kadar 7 koronavirüs vakasının görüldüğünü ifade eden KTMM Başkan Yardımcısı Celal, Kırım’da Kırım Tatarlarının, işgalci yönetim tarafından hayata geçirilecek karantina uygulamalarını beklemeden kendi önlemini alması gerektiğini vurguladı.

KTMM Başkan Yardımcısı Nariman Celal: İşgalci yönetim Kırım'da gerekli tedbirleri almıyor, herkes temkinli olmalı

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Nariman Celal, Rus işgali altındaki Kırım'da koronavirüs vakalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dünyada, Kırım'daki koronavirüs vakalarına inanmadığını vurgulayan Celal, Kırım'da şu ana kadar 7 koronavirüs vakasının görüldüğünü ifade etti. Celal, Kırım'da Kırım Tatarlarının, işgalci yönetim tarafından uygulanacak karantina uygulamalarını beklemeden kendi önlemlerini alması gerektiğini bildirdi. İşgalci yönetimin, koronavirüs tehlikesine karşı yeterince önlem almadığını bildiren KTMM Başkan Yardımcısı, şahısların da koronavirüsü dikkate almadığını kaydetti. Celal, koronavirüse karşı uluslararası toplumda konuyla ilgili bilimadamlarının tavisyelerine uyulması ve sosyal izolasyon kurallarına uyulması ve toplantı vs. gibi toplu faaliyetlere ara verilmesi gerektiğini vurguladı. Celal, Kırım'da Kırım Tatarlarının cenaze ve dualar konusunda endişelerinin olduğunu ve cenaze ve dua faaliyertlerinde de azalma olması gerektiğini kaydetti. Rus işgali altındaki Kırım'da yaşayan Kırım Tatarlarına seslenen Celal, korkulacak bir durum olmadığını ancak temkinli davranmak gerektiğini ifade etti.

Опубліковано Kırım Haber Ajansı – QHA Середа, 25 березня 2020 р.

İşgalci yönetimin, koronavirüs tehlikesine karşı yeterince önlem almadığını bildiren KTMM Başkan Yardımcısı, Kırım sakinlerini, salgına karşı dikkatli davranmaya çağırdı. Nariman Celal, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınına karşı en önemli konunun sosyal izolasyon olduğunu kaydederek; Kırım’da Kırım Tatarlarının toplu faaliyetlere bir süre ara vermesi gerektiğini ifade etti. Rus işgali altındaki Kırım’da yaşayan Kırım Tatarlarına seslenen Celal, korkulacak bir durum olmadığını ancak temkinli davranmak gerektiğini belirtti.

KORONAVİRÜS
Nariman Celal
Bunlara da bakın: