Zair Smedlya: Rus kolluk kuvvetleri, Kırım’da sürekli "halk düşmanı" aramakla meşgul

Güncel
Anife Bilal
08 Aralık 2021, 12:23
Anife Bilal
08 Aralık 2021, 12:23

Kırım Tatar Milli Kurultayı Merkez Seçim Komisyonu Başkanı Zair Smedlya, Ruslar tarafından düzenli siber saldırı girişimleriyle karşı karşıya kaldığını bildirdi. Siber saldırı girişimleri değerlendiren Smedlya, “Rus kolluk kuvvetleri Kırım’da sürekli olarak ‘halk düşmanı’ aramakla meşgul” değerlendirmesini yaptı.

Kırım Tatar Milli Kurultayı Merkez Seçim Komisyonu Başkanı Zair Smedlya, sosyal medya hesaplarına sık sık siber saldırı girişimlerinin olduğunu açıkladı. Bu durumu Kırım Haber Ajansına değerlendiren Smedlya, “Rus kolluk kuvvetleri Kırım’da aktif sürekli ‘halk düşmanı’ aramakla meşgul” dedi.

“SUSAMAM VE SUSMAYACAĞIM”

Smedlya, fikirlerini zaten açık bir şekilde sosyal medyadan paylaştığını vurguladı. Kırım Tatar Milli Kurultayı Merkez Seçim Komisyonu Başkanı, “Sosyal medya hesaplarımda gizli bir şey bulmak isteyenler hedefine ulaşamaz çünkü fikirlerimi açık bir şekilde paylaşıyorum. Başkasının toprağına el koyulmasını onaylamadım ve onaylamayacağım, soydaşlarım kaçırılıp öldürülürken, halkıma terörist damgası vurulurken ve yok edilmeye çalışırken susamam ve susmayacağım.” dedi.