Yeni Ukrayna Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakanından KTMM'ye teşekkür

Haberler
Anife Bilal
04 Kasım 2021, 16:16
Anife Bilal
04 Kasım 2021, 16:16

Ukrayna Parlamentosunda, bugün dört yeni bakanların atanması konusu oylandı. Oylama öncesinde konuşma yapan Başbakan Yardımcısı ve Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakanı adayı Irına Vereşçuk, Kırım’ın işgalden kurtarılması konusunda Ukrayna devletiyle birlikte mücadele eden Kırım Tatar Milli Meclisine (KTMM) teşekkür ederek Kırım Tatarca “Çok sağ olunuz!” dedi.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakanı adayı Irına Vereşçuk, parlamentoda yapılan oylama öncesinde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Topraklarımızın geri alınması ve barışın sağlanması devletimiz için çok önemli. Bu hedeflere ulaşacağımız konusunda söz verdik. Fakat gerçek barış, sadece Kırım ve Donbas’ı Rus işgalinden kurtardığımız zaman sağlanabilir. Kırım ve Donbas’ın işgalden kurtarılması ve yeniden entegre edilmesi çok zor bir görev; uzun ve zor bir yoldur. Ama biz bunun üstesinden geleceğiz. Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakanlığının Ukrayna devletinin inşa edilmesinde özellikle ulusal güvenlik alanında büyük bir rol oynadığını biliyorsunuz. Sayın Reznikova, bakan olarak yürüttüğü verimli çalışmaları için teşekkür ediyorum. Yanı sıra Geçici İşgal Altındaki Topraklardan Sorumlu Parlamento Komitesine teşekkür etmek istiyorum. Gönüllülerimize, uzmanlarımıza ve sivil kurumlara özel teşekkürlerimi bildirmek istiyorum. Ve tabii ki Kırım Tatar Milli Meclisine ‘Çok sağ olunuz’!