Ukrpoşta’dan "Kırım Tatar çiböreği" pulu

Haberler
Anife Bilal
22 Temmuz 2021, 12:24
Anife Bilal
22 Temmuz 2021, 12:24

Kırım Tatarlarının milli lezzeti çiböreğin tasvirinin yer aldığı görsel, Ukrayna’da posta puluna ve zarfa basıldı. “Kırım Tatar çiböreği” adını taşıyan posta pulu projesi, 2018 yılında başlatılan milli yemekler serisi kapsamında hayata geçirildi.

Ukrayna milli posta teşkilatı Ukrpoşta, Kırım Tatarlarının milli yemeği çiböreğin resminin bulunduğu posta pulları ve zarfları bastı. “Kırım Tatar çiböreği” isimli posta pulu ve zarfının tanıtımı, dün Kıyiv’de Ukrpoşta Genel Müdürü Igor Smilyanskıy ve Kıyiv’de faaliyet gösteren Eski Kırım restoranının sahibi Alimdar Bilalov’un katılımıyla gerçekleşti. 

“KIRIM’IN UKRAYNA TOPRAĞI OLDUĞUNU BİR KERE DAHA HATIRLATIYORUZ”

Ukrpoşta Genel Müdürü Igor Smilyanskıy tanıtım sırasında yaptığı konuşmada, “Kırım Tatar çiböreği isimli posta pulunu basarak, bir kere daha Kırım’ın yerli halkına verdiğimiz desteği sergiliyoruz ve Kırım’ın Ukrayna toprağı olduğunu bir kere daha hatırlatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tanıtım etkinliği sırasında Eski Kırım restoranı aşçısı çiböreğin nasıl yapıldığını gösterdi ve misafirlere çibörek ikram edildi.