Ukrayna, Kırım'ın idari sınırındaki kontrol noktalarını açıyor

12 Haziran 2020, 19:56

Ukrayna Bakanlar Kurulu, işgal edilen Kırım ile Herson bölgesi arasındaki idari sınırda bulunan tüm kontrol noktalarını yeniden faaliyete açma kararı aldı.

Ukrayna’nın Geçici Olarak İşgal Edilen Topraklardan ve Onların Yeniden Entegrasyonundan Sorumlu Bakanlığının yaptığı açıklamada, bugün kabul edilen Bakanlar Kurulu kararı uyarınca Kalançak, Çongar ve Çaplınka kontrol noktalarının 15 Haziran’dan itibaren yeniden normal rejimde çalışmaya başlayacağını bildirirken, “İdari sınırı geçen vatandaşlar için zorunlu karantina şartı kaldırılıyor. Ancak anti-epidemiyolojik şartlara uyma yani ateş ölçme ve maske ile eldiven kullanma zorunluluğu geçerli kalıyor. Bunun dışında sınırı geçen herkes ‘Evde hareket et’ elektronik servisini kullanarak kendini evinde karantinaya alacağı yazılı bir taahhütname imzalayacak. Bu şartı ihlal edenlere 17 bin grivna (4 bin 350 TL) para cezası kesilecek.” diye bildirildi.

ULUSLARARASI UÇUŞLARIN BAŞLAYACAĞI BİLDİRİLMİŞTİ

Daha önce Ukrayna Bakanlar Kurulunun, Ukrayna havalimanlarını uluslararası uçuşlarına açmaya izin verdiğini bildirilmişti.


idari sınır
Ukrayna
Bunlara da bakın: