Ukrayna Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakan Yardımcısı Snaver Seithalilev'in görev süresi sona erdi

Haberler
Anife Bilal
18 Haziran 2022, 11:46
Anife Bilal
18 Haziran 2022, 11:46

Ukrayna Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakan Yardımcısı Snaver Seithalilev, görev süresinin sona erdiğini bildirdi. Seithalilev yeni görevi ile ilgili daha sonra açıklama yapacağını söyledi.

Ukrayna Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Kırım Tatarı Snaver Seithalilev, bu görevinin sona erdiğini duyurdu. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Seithalilev, “Görevimdeyken, ben ve ekibim, meslektaşlarım, ortaklarım ve arkadaşlarım, tek bir şeye odaklandık; vatandaşlarımız için, Kırım’ımız için, Donetsk ve Lugansk bölgelerimiz için, Ukrayna’mız için mümkün olduğunca faydalı olmaya. Yoğun, ilginç ve aktif çalışmalar içinde yaklaşık 2 yıl geçirdik… Birlikte başardığımız çalışmaların sonuçlarından çok memnunum.” ifadelerini kullandı.

Seithalilev yeni görevi ile ilgili daha sonra açıklama yapacağını belirtti.

Snaver Seithalilev, Haziran 2020’da Ukrayna Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakan Yardımcısı görevine atandı. Seithalilev, bakanlığın dijital dönüşümünden sorumluydu.