Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Daimî Temsilcisi Korınevıç: Ukrayna, Kırım'daki işgalcilerin yasadışı baskınlarını kayıtlara geçirecek

Güncel
Ömer Kaya
29 Aralık 2021, 12:08
Ömer Kaya
29 Aralık 2021, 12:08

Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Daimî Temsilcisi Anton Korınevıç, işgalci güçlerin Kırım’daki yasa dışı aramalara son vermesi gerektiğini vurguladı. Korınevıç, Ukrayna’nın, Kırım’daki işgalcilerin bu yasadışı baskınlarını kayıtlara geçireceğini ve bunlar hakkında cezai işlem başlatacağını bildirdi.

Ukrayna, Rusya’nın işgali altındaki Kırım’da Kırım Tatarlarının evlerine yönelik yasadışı baskın ve aramaları kayıtlara geçirecek. Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Daimî Temsilcisi Anton Korınevıç, Kırım’daki evlere ansızın yapılan yasa dışı baskın ve aramalar hakkında cezai işlem başlatılacağını duyurdu. Korınevıç işgalci güçlerin yasa dışı aramalarına ilişkin, “İşgalci Rusya güçleri, sürekli olarak işgal altındaki Kırım’da Kırım Tatarlarının evlerinde sabahın erken saatlerinde aramalar yapıyor.” dedi. Korınevıç, Ukrayna’nın bu tür olayları kayıt altına aldığını ve bunlar hakkında cezai işlem başlattığını da sözlerine ekledi.

Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Daimî Temsilcisi Anton Korınevıç, “Ukrayna, işgalci Rusya’nın bundan sonraki tüm eylemlerine tepki vermeye devam edecek.” ifadelerini kullandı.