Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Daimi Temsilcisi: İşgalciler ulusal ve uluslararası çapta cezalandırılacak

02 Mart 2020, 19:31

Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Daimi Temsilcisi Anton Korınevıç, Rusya Soruşturma Komitesinin Ukrayna kolluk görevlilerine karşı soruşturma açmasını değerlendirdi. Korınevıç, “İşgalci devletin (Rusya) bu eylemleri, Ukrayna kolluk kuvvetlerinin doğru yolda olduğunu gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Anton Korınevıç’in konuya ilişkin açıklamasında, “Bugün işgalci devletin ‘cezalandırıcı makinesi’ bizim kolluk kuvvetleri görevlilerimize karşı çalışmaya başladı. Saldırgan ülkenin soruşturma organlarının söz konusu ‘ilgisi’, Ukrayna kolluk görevlilerinin doğru yolda olduğunu gösteriyor. Dostlar, inanıyoruz ki, bu eylemler sizi korkutamaz ve size diz çöktüremezler. Geçici olarak işgal edilen yarımadada işlenen her insan hakları ihlali vakası dikkatimizden kaçmayacak ve suçlular hem ulusal hem de uluslararası çapta cezalandırılacak.” değerlendirmesinde bulundu.

İŞGALCİ RUSYA’DAN UKRAYNA KOLLUK KUVVETLERİNE KARŞI “26 ŞUBAT” SORUŞTURMASI!

Bilindiği üzere, Rusya Soruşturma Komitesi, Ukrayna Ulusal Polisi ve Savcılık görevlilerine yönelik soruşturma açtığını duyurdu. Yapılan açıklamada, düzmece “26 Şubat davası” çerçevesinde Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı Ahtem Çiygöz’le ilgili “soruşturma” yürüten işgalci sözde soruşturma görevlilerine suçlama yönelten Ukrayna Ulusal Polisi ve Savcılık görevlileri ile ilgili soruşturma davasının başlatıldığını belirtildi.


26 şubat davası
Rus baskısı
Ukrayna
Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Daimi Temsilcisi
Bunlara da bakın: