Tokyo Olimpiyatlarına katılan Kırım Tatar güreşçi Temirov: Yeteneklerime güveniyorum

Haberler
Anife Bilal
28 Temmuz 2021, 12:24
Anife Bilal
28 Temmuz 2021, 12:24

Japonya’nın Tokyo kentinde düzenlenen 2020 Yaz Olimpiyatları’nda Ukrayna’yı temsil edecek Kırım Tatar güreşçi Lenur Temirov karşılaşmalara hazırlanmaya devam ediyor. Kırım Haber Ajansına konuşan Temirov, “Yeteneklerime güveniyorum. İyi sonuç elde etmek için çalışacağım” ifadelerini kullandı.

2020 Yaz Olimpiyatlarına Ukrayna milli takımının bir parçası olarak katılan Kırım Tatar güreşçi Lenur Temirov, Tokyo’da ilk karşılaşmalara hazırlanmaya devam ediyor. 26 Temmuz’da Tokyo’ya gelen Temirov, Kırım Haber Ajansına açıklamalarda bulundu. Karşılaşmalara hem fiziksel hem psikolojik olarak hazırlandığını anlatan Temirov, “Şu an alışma sürecindeyim. İlk antrenmanları gerçekleştirdik. Yeteneklerimden eminim. İyi sonuç elde etmek için çalışacağım” dedi.

“GÜÇLÜ RAKİPLERLE KARŞILAŞMAYA HAZIRIZ”

Temirov ile birlikte Tokyo’ya giden ünlü Kırım Tatar antrenör İsmet Saliyev, Kırım Tatar güreşçinin müsabakalara çok iyi hazırlandığını vurgulayarak, “Olimpiyatlara çok ciddi bir şekilde hazırlandık. Eski yarışlardaki hatalarımızı inceledik ve Tokyo’da güçlü rakiple karşılaşmaya hazırız. Uluslararası yarışmalarda kazandığımız deneyimin faydası çok büyük olacaktır.” dedi.

2020 Yaz Olimpiyatları’nda Ukrayna’yı grekoromen güreşte üç sporcu temsil ediyor; Lenur Temirov (60 kg), Parviz Nasibov (67 kg) ve Jan Belenyuk (Zhan Belenyuk) (87 kg).