Rus işgali altındaki Kırım'da koronavirüs vakaları artıyor

Kırım
Ömer Kaya
18 Kasım 2020, 13:46
Ömer Kaya
18 Kasım 2020, 13:46

Rus işgali altındaki Kırım’ın işgalci yönetimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına dair günlük verileri açıkladı. Buna göre, yarımadada son bir günde 268 yeni koronavirüs vakası tespit edildi ve 7 kişi hayatını kaybetti.

Kırım’da toplam koronavirüs vaka sayısı 17 bine yaklaştı. İşgalci yönetim, koronavirüs salgınıyla ilgili son verileri paylaşırken, toplam vaka sayısının 16369 olduğunu aktardı. Salgın boyunca iyileşen hasta sayısı 11180 olurken, pamdeminin başlangıcından bu yana Kırım’da 321 ölüm vakası kaydedildi.

SALGIN KIRIM’DA ARALIK AYINDA ARTIŞA GEÇECEK

Kırım’ın işgalci yönetiminin atadığı sözde yetkililer, salgınının Kırım’da asıl aralık ayında keskin bir artışa geçeceğini kaydetti.

KIRIM’DA KORONAVİRÜS VAKALARI GRAFİĞİ

KIRIM’DAKİ GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR!

Bilindiği gibi insan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığı, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

İLAÇ YETERSİZLİĞİ YAŞANIYOR

Öte yandan sivil aktivistler, sosyal medyada yaptıkları açıklamalarda, koronavirüse yakalanan kişilerin sayısının her geçen gün arttığını, Kırım’daki tüm hastanelerin dolu olduğu ve hastalar için ilaç eksikliğinin yaşandığı duyurdu. 

Aktivistler ayrıca işgalcilerin Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin gerçek sayısını izlediğine dikkat çekiyor.