Rus işgali altındaki Kırım’da 30 yeni koronavirüs vakası!

26 Temmuz 2020, 18:05

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da koronavirüs vaka sayısı 1439’a ulaştı. 

Kırım’ın işgalci yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre, son bir gün içinde 3’ü Akyar’da (Sivastopol) olmak üzere 30 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. 

SALGININ BAŞINDAN BU YANA BİN 439 VAKA TESPİT EDİLDİ

Salgın başından bu yana işgal edilen Kırım’da 335’i Akyar’da olmak üzere 1439 koronavirüs vakası tespit edildi. Bunlardan 21 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği, 1080 kişinin ise iyileştiği bildirildi. 

BİR GÜN İÇİNDE 2325 TEST YAPILDI

Ayrıca, Kırım’ın sözde başkanı Sergey Aksyonov tarafından yapılan açıklamaya göre, işgal edilen yarımadada son 24 saat içinde 2325 kişiye koronavirüs testi yapıldı. 

SALGINA DAİR GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR

Öte yandan, insan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığını, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLADI

İşgal altındaki Kırım’da 1 Haziran 2020 itibariyle kafe ve restoranlar açık alanlarda hizmet vermeye başladı. Hamam, spor salonları ve insanların toplu bulunduğu diğer yerler hala kapalı kalmaya devam ediyor. 15 Haziran 2020’den itibaren yarımadadaki dinlenme tesisleri de faaliyete başladı. Ayrıca 15 Haziran’dan itibaren Rusya’dan gelenler zorunlu karantinaya alınmazken, 15 Temmuz’dan itibaren de diğer ülkelerden gelenler için de zorunlu karantinanın kaldırıldığı duyuruldu.

Kırım
KORONAVİRÜS
kovid-19
Bunlara da bakın: