Reznikov, Kırım Tatarları için konut projesindeki 200 konutun Mikolayiv'e yapılacağını açıkladı

Güncel
Ozan Barış Erim
22 Nisan 2021, 22:32
Ozan Barış Erim
22 Nisan 2021, 22:32

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakanı Oleksiy Reznikov, Mikolayiv’e bir çalışma ziyareti düzenledi. Reznikov, Kırım Tatarları için 500 konut projesindeki 200 dairenin Mikolayiv’e yapılacağını belirtti.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakanı Oleksiy Reznikov, bugün çalışma ziyareti kapsamında Mikolayiv’i ziyaret etti. Reznikov, ziyaret kapsamında Kırım Tatarları için konut projesini görüşmek üzere bir çalışma toplantısı düzenledi. Toplantıya, Yeniden Entegrasyon Bakan Yardımcısı Viyacheslav Shapovalov, Mikolayiv Bölge Devlet İdaresi Başkanı Vitaliy Kim, Bölgesel Konsey Başkanı Anna Zamazeeva, Mikolayiv Belediye Başkanı Oleksander Senkeviç katıldı.

“TÜRK ORTAKLARIMIZ, KIRIM TATARLARINA KONUT SAĞLANMASINA YARDIM EDECEK”

Toplantıda konu ile ilgili açıklamada bulunan Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleksiy Reznikov, “Biliyorsunuz 10 Nisan’da Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir araya geldi. Bu ziyaret çerçevesinde, Kırım Tatar Halkının Temsilcileri ve Ukrayna Vatandaşlarının Yararlanıcı Kategorileri İçin Konut Yapımı Alanında İşbirliğine Dair Çerçeve Anlaşması imzalandı. Anlaşmayı Ukrayna adına ben, Türkiye adına Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imzaladı. Evet, ülkedeki durumu anlayan Türk ortaklarımız, Kırım Tatarlarına konut sağlanmasına yardımcı olacak.” diye konuştu.