Kırımlılar, Ukraynalı doktorlarla çevrim içi görüşebilecek

Haberler
Anife Bilal
17 Aralık 2020, 21:14
Anife Bilal
17 Aralık 2020, 21:14

Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Özerk Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği, Rus işgali altındaki Kırım’da yaşayan Ukrayna vatandaşlarının, Herson bölgesinde hizmet veren aile hekimlerine başvurarak, onlarla çevrim içi olarak anlaşma imzalayabileceğini bildirdi. Aile hekimleriyle anlaşma imzalayan Kırımlılar, Ukrayna ana karasında bulunan hastanelerde hizmet alabilecek.

Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Özerk Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği, dün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, işgal edilen Kırım sakinlerinin, Herson bölgesindeki aile hekimlerine başvurmaları durumunda, çevrim içi olarak anlaşma imzalayabileceğini bildirdi. Böylece Kırımlılar, Ukraynalı doktorlarla çevrim içi olarak görüşme yapabilecek ve Ukrayna ana karasındaki hastanelerde sağlık hizmeti alabilecek.

“İDARİ SINIR GEÇMEK GEREKMİYOR”

Temsilcilikten yapılan açıklamada, Kırımlıların Herson bölgesindeki aile hekimleriyle anlaşma imzalayabileceği belirtilirken, “Bunun için idari sınırı geçmek ve doktorun yanına gitmek gerekmiyor. Sadece aile hekimini arayarak ve onun iletişim bilgilerini öğrenerek çevrim içi anlaşma imzalamak yeterlidir.” denildi.

DİĞER BÖLGELER İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Şimdilik sadece Herson bölgesinde çalışan aile hekimleriyle anlaşma imzalanabileceği belirtilen açıklamada, Kırımlıların Ukrayna’nın diğer bölgelerinde çalışan doktorlarla da anlaşma yapılabilmesi için çalışmaların devam ettiği bildirildi.