Kırım Temsilcisi Taşeva, TİKA Ukrayna Program Koordinatörü Esmer ile görüştü

Eğitim
Anife Bilal
02 Haziran 2022, 12:55
Anife Bilal
02 Haziran 2022, 12:55

Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Daimi Temsilcisi Tamila Taşeva, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Ukrayna Program Koordinatörü Cüneyt Esmer ile bir araya geldi. Görüşmede, Rus saldırganlığı dolayısıyla yurtdışında eğitim almak zorunda kalan, işgal altındaki Kırım’daki gençler dahil Ukraynalı öğrencilere destek sağlama konuları ele alındı.

Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Daimi Temsilcisi Tamila Taşeva, dün Kıyiv’deki Kırım Temsilciliği Ofisinde TİKA Ukrayna Program Koordinatörü Cüneyt Esmer’i ağırladı. Görüşmede, Rusya’nın geniş çaplı işgal saldırısının başlatmasından sonra Ukrayna devleti için önemli olan yeni projeler ele alındı.

KIRIM TEMSİLCİLİĞİ VE TİKA UKRAYNA KOORDİNATÖRLÜĞÜ, UKRAYNALI ÖĞRENCİLERİN SAVAŞ NEDENİYLE AKSAYAN EĞİTİM SÜRECİNİ GÖRÜŞTÜ

Kırım Temsilciliğinden yapılan açıklamada, “Temsilcilik, Ukrayna’daki savaş nedeniyle, özellikle işgal altındaki Kırım’dan yurt dışına gitmek zorunda kalan Ukraynalı öğrencilere yardım sağlama amacıyla geliştirdiği çeşitli projeleri TİKA’ya sundu. Ayrıca taraflar, Kırım Platformu çerçevesinde kültürel etkinliklerin düzenlenmesi konusunda destek sağlanmasını görüştü.” denildi.

TİKA Ukrayna Program Koordinatörü Cüneyt Esmer, TİKA’nın özellikle işgal edilen Kırım’daki gençleri desteklemeye yönelik projelerde verimli iş birliği ile ilgilendiğini vurguladı. Bununla birlikte Kırım Temsilciliği, TİKA Ukrayna Program Koordinatörü Esmer’e destek ve Kıyiv’deki faaliyetlerine döndüğü için teşekkür etti.