Kırım Tatar şarkıcı Aliye Hacabadinova, Ukrayna'da düzenlenen ses yarışmasında jüriyi büyüledi

Haberler
Anife Bilal
24 Ocak 2022, 14:26
Anife Bilal
24 Ocak 2022, 14:26

Kırım Tatar şarkıcı Aliye Hacabadinova Ukrayna’da yapılan Ülkenin Sesi (Golos Krayinı) yarışmasının kör elemelerine katıldı. Yarışmada, “Bahçelerde Kestane” (Bagcalarda Kestane) şarkısını söyleyen Kırım Tatar şarkıcı sesiyle jüriyi büyüledi.

Kırım Tatar şarkıcı Aliye Hacabadinova, Ukrayna’da yapılan Ülkenin Sesi (Golos Krayinı) yarışmasının 12. sezonunun kör elemelerinin (Jüri üyelerinin yarışmanın birinci turunda adayları sahneye arkası dönük bir şekilde dinlemesi) birinci turuna katıldı. Kırım Tatar milli kıyafetiyle elemelere katılan Hacabadinova, “Tüm Ukrayna’ya kültürümüz ve insanlarımız hakkında daha fazla şey öğrenmesi için ilham vermek istiyorum. Ülkenin Sesi yarışmasına Kırım Tatar şarkılarının güzelliğini göstermek için katıldım. Bu halkımızın hazinesidir.” dedi.

“Bahçelerde Kestane” şarkısını seslendiren Aliye Hacabadinova, kör elemelerinin birinci turuna 3 jüriyi birden döndürmeyi başardı.  Kendisi için dönen jüri üyelerinden Hacabadinova’nın tercihi Svyatoslav Vakarçuk oldu.