Kırım'daki koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor

09 Haziran 2020, 12:57

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da son bir günde 12 yeni koronavirüs (Kovid-19) vakası daha tespit edildi.

İşgalci yönetimin 9 Haziran 2020 tarihinde yaptığı açıklamaya göre, son 24 saat içinde tespit edilen vakaların biri Akyar (Sivastopol),  üçü Akmescit (Simferopol), beşi de Kefe’de (Feodosiya) ortaya çıktı. Ayrıca Kerç’te demirleyen bir gemideki üç denizcide koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiği kaydedildi.

YEDİ AYLIK BEBEKTE KORONAVİRÜS TESPITI

İşgalcilerin yaptığı açıklamada, Akyar’daki koronavirüs vakasının, 7 aylık bir bebek olduğu belirtildi. Bebeğin annesinde de koronavirüs tespit edildiği öğrenildi.

Salgının başından bu yana işgal altındaki Kırım’da 634 koronavirüs vakası tespit edildi; 17 kişikoronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti ve 469 kişi de iyileşti.

DİNLENME TESİSLERİ HİZMETE AÇILIYOR

İşgalci yönetim tarafından alınan karara göre, 15 Hazirandan itibaren otel, konukevi, dinlenme tesisleri ve sanatoryumları faaliyetlerine başlayabilecek. Öte yandan yarımadada konaklama hizmeti veren kuruluşlar sadece Kırım sakinlerini kabul edebilecek. Ayrıca konukları kabul eden işletmeler müşterilerinde korovavirüsün tespit edildiği durumda onların gözetim altında tutulmasından kaynaklanan masrafları karşılamayı taahhüt edecek.


Kırım
KORONAVİRÜS
Bunlara da bakın: