Kırım'daki koronavirüs vaka sayısı 34 bine yaklaştı

Haberler
Anife Bilal
04 Ocak 2021, 16:44
Anife Bilal
04 Ocak 2021, 16:44

Rus işgali altındaki Kırım’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını yayılmaya devam ediyor. İşgalci yönetim, Kırım’da 3 Ocak 2021 tarihinde 336 yeni koronavirüs vakasının tespit edildiğini duyurdu.

Kırım’ın işgalci yönetiminden bugün yapılan açıklamaya göre, yarımadada son bir günde 89’ui Akyar’da (Sivastopol) olmak üzere toplam 336 yeni koronavirüs vakası tespit edildi ve 9 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. 

TOPLAM VAKA SAYISI 34 BİNE YAKLAŞTI

Öte yandan işgalcilerin açıkladığı istatistiklere göre, salgının başından bu yana Kırım’da toplamda 33 bin 380 Kovid-19 vakası tespit edildi ve 785 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

KIRIM’DAKİ GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR!

Bilindiği gibi insan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığı, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

İLAÇ YETERSİZLİĞİ YAŞANIYOR

Öte yandan sivil toplum aktivistleri, sosyal medyada yaptıkları açıklamalarda, koronavirüse yakalanan kişilerin sayısının her geçen gün arttığını, Kırım’daki tüm hastanelerin dolu olduğu ve hastalar için ilaç eksikliğinin yaşandığını duyurdu. Aktivistler ayrıca işgalcilerin Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin gerçek sayısını gizlediğine dikkat çekiyor.