Kırım'da koronavirüs vakaları rekor sayıda arttı

11 Haziran 2020, 18:52

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’ın işgalci yönetimi, 10 Haziran tarihinde koronavirüs (Kovid) vakalarının azalmaya başladığını, Akyar’da ise hiç bir vakanın tespit edilmediğini duyurduktan bir gün sonra yarımadada tespit edilen vaka sayısında rekor artış yaşandı.

İşgalci yönetimden gelen açıklamada, Kırım’da son 24 saatte biri Akyar’da olmak üzere toplam 26 koronavirüs vakasının tespit edildiği bildirildi.

Böylece işgalci yönetimin verilerine göre, yarımadada salgının başından bu yana tespit edilen Kovid-19 vaka sayısı 661’e ulaştı; 500 kişi iyileşti ve 18 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

DİNLENME TESİSLERİ HİZMETE AÇILIYOR

İşgalci yönetim tarafından alınan karara göre, 15 Hazirandan itibaren otel, konukevi, dinlenme tesisleri ve sanatoryumları faaliyetlerine başlayabilecek. Öte yandan yarımadada konaklama hizmeti veren kuruluşlar sadece Kırım sakinlerini kabul edebilecek. Ayrıca konukları kabul eden işletmeler müşterilerinde korovavirüsün tespit edildiği durumda onların gözetim altında tutulmasından kaynaklanan masrafları karşılamayı taahhüt edecek.

RUSYA’DAN GELEN KİŞİLER KARANTİNAYA ALINMAYACAK

Ayrıca işgalci yönetim, 15 Haziran’dan itibaren Rusya’dan Kırım’a gelen kişilerin karantinaya alınmayacağını bildirirken, Ukrayna da dahil diğer ülkelerden gelenlerin 2 hafta gözlem altında tutulacağını açıkladı.


Kırım
KORONAVİRÜS
Bunlara da bakın: