Kırım’da koronavirüs salgını: Toplam vefat sayısı 300’e yaklaştı

13 Kasım 2020, 16:28

Rus işgali altındaki Kırım’ın işgalci yönetimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına dair günlük verileri açıkladı. Buna göre, yarımadada son bir günde 266 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. Kırım’da toplam koronavirüs vaka sayısı da 10 bini aşmış durumda.

Kırım’ın Kremlin kontrolündeki sözde yönetiminden bugün yapılan açıklamaya göre, yarımadada son 24 saatte 266 Kovid-19 vakası tespit edildi ve 8 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan işgalcilerin açıkladığı istatistiklere göre salgının başından bu yana Kırım’da toplamda 15 bin 156 Kovid-19 vakası tespit edildi. 10 bin 52 hasta iyileşirken, 289 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

KIRIM’DA KORONAVİRÜS VAKALARI GRAFİĞİ

KIRIM’DAKİ GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR!

Bilindiği gibi insan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığı, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

İLAÇ YETERSİZLİĞİ YAŞANIYOR

Öte yandan sivil aktivistler, sosyal medyada yaptıkları açıklamalarda, koronavirüse yakalanan kişilerin sayısının her geçen gün arttığını, Kırım’daki tüm hastanelerin dolu olduğu ve hastalar için ilaç eksikliğinin yaşandığı duyurdu. 

Aktivistler ayrıca işgalcilerin Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin gerçek sayısını izlediğine dikkat çekiyor.

Kırım
Koronavirüs
Bunlara da bakın: