Kırım'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden insanların sayısı yükseldi

12 Haziran 2020, 16:20

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da son bir gün içinde 7 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edildi.

İşgalci yönetimden yapılan açıklamada son bir gün içinde biri Akyar’da (Sivastopol) olmak üzere toplam 8 yeni vakanın tespit edildiği belirtilirken, bir kişinin de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği ifade edildi.

YARIMADADA 19 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Böylece işgalci yönetimin verilerine göre, yarımadada salgının başından bu yana tespit edilen Kovid-19 vaka sayısı 669’a ulaştı ve 19 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

DİNLENME TESİSLERİ HİZMETE AÇILIYOR

İşgalci yönetim tarafından alınan karara göre, 15 Hazirandan itibaren otel, konukevi, dinlenme tesisleri ve sanatoryumları faaliyetlerine başlayabilecek. Öte yandan yarımadada konaklama hizmeti veren kuruluşlar sadece Kırım sakinlerini kabul edebilecek. Ayrıca konukları kabul eden işletmeler müşterilerinde korovavirüsün tespit edildiği durumda onların gözetim altında tutulmasından kaynaklanan masrafları karşılamayı taahhüt edecek.

RUSYA’DAN GELEN KİŞİLER KARANTİNAYA ALINMAYACAK

Ayrıca işgalci yönetim, 15 Haziran’dan itibaren Rusya’dan Kırım’a gelen kişilerin karantinaya alınmayacağını bildirirken, Ukrayna da dahil diğer ülkelerden gelenlerin 2 hafta gözlem altında tutulacağını açıkladı.


Kırım
KORONAVİRÜS
Bunlara da bakın: