Kırım’da koronavirüs nedeniyle bir ölüm daha: Hayatını kaybedenlerin sayısı 16’ya yükseldi

05 Haziran 2020, 17:23

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da son bir gün içinde 10 yeni vaka tespit edildi. İşgal altındaki yarımadada toplam vaka sayısı 600’e yaklaştı.

İŞGAL ALTINDAKİ YARIMADADA BİR KİŞİ DAHA KORONAVİRÜS NEDENİYLE YAŞAMINI YİTİRDİ

Kırım’ın işgalci yönetimi, son 24 saatte ortaya çıkan vakaların 8’inin Akmesit (Simferopol) ve 2’sinin de Akyar (Sivastopol) bölgesinde tespit edildiğini duyurdu. Ayrıca, son 24 saatte işgal altındaki yarımadada bir kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

İşgalci yönetimin duyurduğu verilere göre, salgının başından bu yana Kırım’da toplamda 586 koronavirüs vakası tespit edildi. Bunlardan 442’si iyileşirken; 16 kişi de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

SALGINA İLİŞKİN GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR

Öte yandan, insan hakları savunucuları, işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığını, gerçek sayıların resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

Benzer haber: Taşeva: Kırım’da koronavirüs vaka sayısı, işgalci yönetimin duyurduğunun iki katı

NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLADI

İşgal altındaki Kırım’da 1 Haziran 2020 itibariyle kafe ve restoranlar açık alanlarda hizmet vermeye başladı. Hamam, spor salonları ve insanların toplu bulunduğu diğer alanlar, halen kapalı kalmaya devam ediyor. 15 Haziran 2020’den itibaren yarımadadaki dinlenme tesislerinin de faaliyete başlaması bekleniyor.


Kırım
KORONAVİRÜS
Bunlara da bakın: