Kırım'da koronavirüs: İşgalcilerden toplu aşılama vaatleri geldi

Haberler
Anife Bilal
02 Aralık 2020, 16:44
Anife Bilal
02 Aralık 2020, 16:44

Rus işgali altındaki Kırım’da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan kişilerin sayısı hızla artıyor. İşgalci yönetim, son bir günde Kırım Yarımadası’nda toplamda 302 koronavirüs vakasının tespit edildiğini duyurdu.

Kırım’ın işgalci yönetiminden bugün yapılan açıklamaya göre, yarımadada son bir günde 302 yeni koronavirüs vakası tespit edildi ve 9 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. 

TOPLAM VAKA SAYISI 20 BİNİ AŞTI

Öte yandan işgalcilerin açıkladığı istatistiklere göre, salgının başından bu yana Kırım’da toplamda 20 bin 296 Kovid-19 vakası tespit edildi ve 425 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

İŞGALCİLER OCAK AYINDA TOPLU AŞILAMA UYGULAMASI PLANLIYOR

Kırım’ın sözde Başkanı Sergiy Aksyonov, yarımadada Sputnik V aşısının ocak ayında toplu olarak uygulanmaya başlayabileceğini duyurdu. Bugün düzenlenen toplantıda konuşan Aksyonov, “Kırım’la ilgili kotalar belirlendikten hemen sonra ilk başta sağlık görevlileri, öğretmenler ve koronavirüsü kapma riski yüksek olan kişilere aşı yapılacak. Daha sonra toplu aşılama yapılacak. Ne kadar aşı alabileceğimize bakalım. Bunun ocak ayında olacağını düşünüyorum.” dedi.